מע"מ 2024

מע"מ 2024

שיעור מע"מ 2024

מספר שנים מ 02/06/2013 עד 30/09/2015 שיעור המע"מ עמד על 18%. מאז 01/10/15  עד היום שיעור מע"מ 2024 הופחת ל 17%.

מחשבון לחישוב שיעור מע"מ 2024

תיאום מס באינטרנט לשנת 2024

מדרגות מס הכנסה 2024

מי יכול להיות עוסק פטור 2024

שיעור מעמ 2024  – איך נקבעים שינויים בשיעורי מע"מ בישראל

שינויים נקבעים על ידי הממשלה והם עשויים להשתנות מזמן לזמן בהתאם למדיניות הכלכלית והצרכים הממשלתיים. המע"מ הוא מס שנגבה על מחירי מכירת מוצרים ושירותים, והוא מהווה מקור חשוב להכנסות המדינה.

כמה מהגורמים העיקריים שעשויים לגרום לשינויים בשיעורי המע"מ:

  1. מדיניות כלכלית: שינויים במדיניות הכלכלית של הממשלה עשויים להשפיע על שיעורי המע"מ. לדוגמה, אם הממשלה מחליטה לעודד צריכה פנימית ולהפחית ייצוא, היא עשויה להקטין את שיעור המע"מ על מסויימים מוצרים כדי להפחית את המחירים לצריכים.
  2. מחזור הכלל: עם שינויים במחזור הכלל וביצוב הכללי של הכלכלה, הממשלה עשויה להחליט לשנות את שיעורי המע"מ כחלק מניסיון לעודד או לפגוע בצריכה.
  3. צרכים חברתיים ורווחה: מדיניות חברתית עשויה לשחק תפקיד בשיעורי המע"מ. אם הממשלה רוצה לעודד צרכים מסויימים כמו דיור זול, ייתכן שתשנה את המע"מ על דירות ודברים דומים.
  4. פעילות כלכלית חוץ-ממלכתית: שינויים במסחר הבינלאומי וביחסי חו"ל יכולים להשפיע על ההחלטות לגבי שיעורי המע"מ. כלשהי עשרות או הפקת מספרים בין מדינות יכולה לשנות את הצורך בשינוי במסים.
  5. שימוש במסים ככלי כלכלי: הממשלה יכולה להשתמש בשיעורי המע"מ ככלי כלכלי לסיבוכי עתיד. כאשר צריך להתייעץ עם מנהיגי כלכלה ומקצועני מיסים, נכון למנוע שימוש מיותר במסים ולמנוע הטלת מסים על יתר פרטים.

 

מע

 

צריכים יעוץ חינם מרואה חשבון מומלץ?

מספק שירותי מנעולן פורץ דלתות מומלץ, האם אתה יודע אם אתה בעל רווח או הפסד? אתה לא מאלה שלוחצים את הרואה חשבון שלהם? לרואה חשבון יש זמן בשבילך? יש לך חוסר סדר בחישובים ואתה לא יודע איך להיות מאורגן? האם אתה רוצה תמיכה בלערוך תחשיבים? הרואה חשבון שלך מסרד את העיסוק שלו בנאמנות? האם הינך מקבל הספק מלא בחליפין למען מה שאתה משלם?

אתה צריך ליטול הלוואה להשקעת העסק או לכל דבר אחר ולא קיים מי שילווה אותך בהשתלשלות? הרואה חשבון מושיב אותך בערוץ הנכון? ביחס להפסדים של העסק כדאי להיות עוסק פטור, עוסק מורשה או חברה בע"מ? יתכן שאתה זורק כספים לריק? יתכן שהעסק שלך גודל והרואה חשבון אינו עומד בקצב? או הפוך, הורדתה בהוצאות של העסק ואתה עדיין במסלול הישן. מוציא סתם הוצאות שממש לא נצרכות לך? הוצאה לא פרופורציונאלית עבור רואה חשבון? או אתה לפעמים משלם דוחות בגלל הגשת דוחות רואה חשבון לא בזמן? אתה רוצה שלרואה חשבון יהיה זמן בשבילכם. מה הכי חשוב בעסק שלך אם לא הפן הכספי?

מאד משמעותי בעסק זה הנהלת חשבונות מסודר יחד עם שקיפות מלאה. רואה חשבון טוב חייב שיהיה פנוי בשבילך. החברה שלך תלויה בזה! אתה רוצה לדעת עם העסק ברווח או הפסד. יתכן שיש עניינים בביזנס שאתה רוצה להחליף כדי להגדיל רווחיות. לצערנו לא מעט רואי חשבון, לאורך הזמן, נופלים למעין שגרתיות ושאננות. ונוגעים רק בקליינטים שמנג'סים ו"מטריפים" אותם או באנשים ענקיים. ועסקים שממש צריכים עזרה לא מעודכנים דרך הרואה חשבון שלהם וסופגים נזקים מזה. הרואה חשבון צריך להיות בקשר אתך. אתה לא צריך בכלל לחפש אותו. הוא אמור לחפש אותך. בשביל זה הינך נותן לו כספים.

רואה חשבון טוב ואכפתי צריך להתנהל עם תקשורת תמידית עם העסק. קורה שלא הוגשו כל המסמכים המעידים על הוצאות החברה. וכחלק מהשאננות, רואה חשבון לא בודק תאום בין הוצאות של החברה למסמכי זיכוי מהרשויות אשר לא הוגשו על מנת לקבל החזר. וכך במהלך כל השנה הולך לאיבוד כמה מאות ג'ובות. אנשים מסודרים צריכים רואה חשבון טוב. קל וחומר כאלה אשר מדי פעם עסוקים, מבולגנים והבלגן אצלהם חוגג! הצלחת הביזנס מורכבת הרבה מאד ברואה חשבון חרוץ ואמין אשר בודק תנועות העסק ביסודיות בלי לעגל פינות.

ככה רואה חשבון מומלץ נמדד ביחס לחברו. קשר טוב ו"פרוטקציה" ברשויות מול העובדים לא מזיק.. ויכול לזרז בצורה טובה במיוחד, דברים שאינם זזים. הביזנס צריך רואה חשבון טוב, אמין, ישר ושואף להצלחה קידום ורווחיות החברה. צרו קשר למשרד רואה חשבון בחדרה של מיכאל גבאי ושות' כדי לקבל יעוץ טלפוני חינם! כמוכן ניתן לפנות למשרד עורכי דין מושבים מקרקעין שטילמן, בתחום המשפטים ליעוץ עם עו"ד מיסוי מקרקעין, מגזר חקלאי, בן ממשיך, ירושות, תכנון ובניה ועוד…

מע"מ 2024
5
Sending
User Review
5 (10 votes)