בדיקת זכאות להחזר מס 2018 – חינם!

בדיקת זכאות להחזר מס 2018 | החזר מס 2018 | החזר מס לשכירים 2018 | החזר מס הכנסה לשנת 2018 

החזר מס לשכירים 2018

שכר נטו של עובד שכיר הוא למעשה הפרש בין השכר ברוטו שלו ולבין ההורדות השונות בשכרו כגון: מס הכנסה וביטוח לאומי. ישנם מצבים שלעובד מנוכה משכרו מס הכנסה מעבר ממה שצריך מגורמים שונים. העובד השכיר זכאי להגיש דו"ח למס הכנסה לצורך קבלת החזר מס.

בדיקת זכאות להחזר מס 2018 חינם

למה חשוב לעשות בדיקת זכאות להחזר מס 2018 על ידי איש מקצוע

בדיקת זכאות להחזר מס מומלץ שתתבצע על ידי איש מקצוע מנוסה בתחום החשבונאות. הסיבה לכך שיש למלא את הדו"ח בקפידה לא לשכוח לכלול בדו"ח את כל ההכנסות או מצד שני נקודות זיכוי נוספות שזכאי השכיר. היו מקרים ששכירים שנדרשו לשלם למדינה מס הכנסה במקום לקבל החזר מס ולכן מומלץ שבדיקת זכאות להחזר מס תעשה על ידי אנשי מקצוע מנוסים. משרדנו מנוסה בתחום ומציע שירות בדיקת זכאות להחזר מס בחינם.  

החזר מס 2018: מצבים שונים שבהם העובד עשוי להיות זכאי להחזר מס

בדיקת זכאות להחזר מס 2019 – חינם!
החזר מס לשכירים 2018

א- במילוי טופס כרטיס עובד (101) העובד צריך להצהיר האם זוהי עבודתו היחידה או שזוהי עבודה נוספת. אם הוא מצהיר שזוהי עבודה נוספת עליו לדאוג להביא ממס הכנסה אישור תיאום מס. האישור הנ"ל אמור לשקף את המס הנכון שהעובד צריך לשלם בגין העבודה השניה בהתחשבות בשאר מקורות ההכנסה שלו. אם העובד לא דואג להביא תיאום מס המעסיק צריך להוריד לו מס מקסימלי ולכן ברוב המקרים הוא יהיה זכאי להחזר מס

ב- המס האמיתי שצריך העובד לשלם הינו על פי שקלול של סך ההכנסות שלו בשנה. ולא לפי חישוב חודשי ז"א אם עובד התחיל לעבוד בחודש דצמבר והמשכורת שלו הינה 50,000 וכל שאר חודשי השנה לא היו לו הכנסות הוא למעשה לא צריך לשלם מס הכנסה כלל. אך בפועל בעת חישוב תלוש דצמבר מנוכה ממנו מס גבוה מאחר שהחשב שכר מחשב זאת בתוכנה לפי חישוב חודשי. אלא אם כן הוא דואג להביא אישור ממס הכנסה.

ג- ישנם עובדים שלא מודעים לכך שהם זכאים לנקודות זיכוי נוספות מה שעשוי להקטין משמעותית את חבות המס. אם העובד לא מעדכן את המעסיק הוא עלול להפסיד את ההטבה במס. לדוגמא גרוש שמשם מזונות לגרושתו בגין ילדיהם המשותפים. הוא צריך להביא פסק דין על תשלום מזונות. מי שמסיים תואר אקדמאי צריך להביא אישור זכאות לתואר. כמו כן יש לעדכן מספר ילדים.  ההטבה במס נוספת יכולה להיות מגורים בישובי ספר.

ד- עובדים שכירים עשויים להיות זכאים להחזר מס בגין תרומות שתרמו  בשנת המס או הפקדות באופן עצמאי לקרן פנסיה. כל זה לא בא לביטוי בחישוב  תלוש לעובד. לכן בבקשה להחזר  מס יש לצרף אישורים מקוריים של תרומות או אישורים על הפקדות לפנסיה באופן עצמאי.

 

בדיקת זכאות להחזר מס 2018

הגשת הבקשה להחזר המס

ניתן לבקש החזר מס רק בגין 6 שנים שקדמו לשנה שבה מוגשת הבקשה. לדוגמא: במאי 2018 ניתן להגיש בקשה להחזר מס רק בגין שנים 2012-2017. רצוי מאד שלפני הגשת הבקשה להחזר מס לבדוק האם קיימת זכאות להחזר מס על ידי בעל מקצוע מנוסה. את הבקשה יש להגיש בטופס 135 של מס הכנסה. יש לצרף לדוח טפסי 106 מכל מקומות העבודה וגם של בת הזוג. אם העובד קיבל בשנת המס תקבולים מביטוח לאומי כגון: דמי אבטלה או לגבי עובדת דמי לידה. הכנסות אלו חייבות במס ולכן יש לקחת זאת בחשבון בעת בדיקת זכאות להחזר מס. יש לצרף את האישורים הרלוונטיים שבגינם העובד יהיה זכאי להטבה במס. כגון תרומות או אישורי זכאות לתואר. יש לצרף  לבקשה אישור ניהול חשבון או שק מבוטל לשם יועבר החזר המס.

החזר מס 2018
  • בדיקת זכאות להחזר מס 2017
  • בדיקת זכאות להחזר מס 2018
5
Sending
User Review
5 (2 votes)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments