עוסק מורשה

עוסק מורשה הינו סוג של רישום עסק במשרד רשות המסים. מס ערך מוסף מחייב על פי חוק, כל עוסק להירשם ברשות המסים. ישנם שני סוגים של עוסקים. עוסק מורשה או עוסק פטור. ההבדל המשמעותי ביניהם הינו גביית מע"מ (מס ערך מוסף) מלקוחות עבור כל העסקות של העסק. אחד לחודש או חודשים (בהתאם לרמת פעילות העסק) עוסק מורשה מעביר לרשות המיסים את התשלומים עבור מע"מ לאחר קיזוז מע"מ של הוצאות העסק. עוסק פטור אינו דורש מע"מ ואינו משלם מע"מ לרשות המיסים. כמו שלשכיר יש מדרגות מס הכנסה לשלם על פי גובה ההכנסה, כך רשות המסים קובעים מי עוסק פטור או מי עוסק מורשה. למשל עוסק פטור 2017 הינו עוסק שמחזור עסקאותיו אינו עולה על 98,707 ₪  בשנה. עוסק מורשה 2017 הינו עוסק אשר מחזור השנתי שלו הינו מעל 99,000 ₪ לשנה לפי שנת 2017.

עוסק פטור, עוסק מורשה או חברה בע"מ?

האם אתה בפלוס או במינוס? לא מאלה שעקובים אחר הרואה חשבון? האם נחוץ שהרואה חשבון שלך יהיה זמין וקשוב לך? אתה לא הכי מתוכנן ואתה חושק לשנות את המצב? אתה צריך גיבוי לשפר את חשבון העסק? לא סבור עם הרואה חשבון מוציא לפועל את העבודה כמו שאתה רוצה? אתה יודע שאתה מקבל תמורה מלאה עבור כספך? צריך לקבל הלוואה להשקעה של העסק או לכל דבר אחר ואין מי שילווה אותך בתהליך? הרואה חשבון שם אותך במסלול המתאים לך? אתה יודע מה טוב לעסק שלך? האם להיות עוסק פטור, עוסק מורשה או חברה בע"מ? אתה מבזבז הרבה כספים במקומות שלא חייב? יתכן שהעסק שלך גדל והרואה חשבון לא עומד בקצב שלך? או אולי העסק קטן ואתה עדיין משלם מס עבור חברה גדולה? מוציא סתם הוצאות שממש לא נצרכות לעסק שלך? כמו תשלום גבוהה למיסים או רואה חשבון? או אולי אתה משלם כנסות בעקבות הגשת דוחות של רואה חשבון מאוחר? צריך רואה חשבון שיהיה זמין בשבילך. הרי מה הכי עיקרי בביזנס אם לא החלק הכלכלי? הכי חשוב בעסק זה רואה חשבון מסודר עם שקיפות מלאה. רואה חשבון טוב צריך שיהיה זמין לך. החברה שלך תלויה בזה!  רצוי להיות תמיד בעניינים ברווחי העסק.

עוסק מורשה צריך להשתדרג כדי להגדיל רווחיות

יש מצב שיש דברים בעסק שאתה צריך לשדרג כדי להגדיל רווחיות. לצערנו לא מעט רואי חשבון, עם הזמן, נופלים לסוג של שגרה ושאננות. ועוסקים רק עם אנשים שמריצים ועסקים גדולים מקבלים את העניין המבוקש. ועסקים שממש רוצים עזרה אינם מעודכנים דרך הרואה חשבון  וסופגים נזקים כתוצאה מכך. חשוב מאד שתקבל נתונים כל הזמן מהרואה חשבון שלך. אתה לא חייב  למצוא אותו. הוא צריך לחפש אותך. לכן אתה משלם לו תשלום. רואה חשבון מומלץ ואכפתי אמור לכלול תקשורת קבוע עם העסק. יש מצבים שמסמכים לתועלת ניכוי הוצאות  לא הוגשו. רואה חשבון שלא בודק התאמה עם הוצאות החברה למסמכים לטובת החזר הוצאות מע"מ אינו מוציא את עבודתו ביושר. וכך במהלך כל החודשים הולך לאיבוד הרבה יותר מכמה ג'ובות. אפילו מי שמסודר, חייב רואה חשבון מקצועי וטוב. כמוכן כאלה אשר מדי פעם לא בריכוז מלא, מבולגנים וחוסר סדר  חוגג! נכון שזה יותר עבודה לרואה חשבון אך רואה חשבון מומלץ צריך לעקוב אחרי כל תזוזה של החברה כדי לנצל את המקסימום אפשרויות לקידום העסק. ככה רואה חשבון מומלץ בולט ביחס לחברו. רואה חשבון טוב צריך קשרים מצוינים להכיר את העובדים ופקידים ברשויות. ויכול לקדם בצורה חיובית ביותר, תהליכים שאינם מתקדמים.  

איך פותחים עוסק מורשה

הביזנס צריך משרד רואה חשבון מומלץ, מסודר, ישר ושואף להצלחה קידום ורווחיות החברה. אם אתם רוצים לדעת איך פותחים עוסק מורשה, איך פותחים עוסק פטור או סתם ליעוץ ללא התחייבות, התקשרו למשרד רואה חשבון מומלץ של אברהם מיכאל ושות'..

עוסק מורשה
5
Sending
User Review
5 (3 votes)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments